Dražba/aukce ukončena udělením příklepu. Vydražitel 79023002, Nejvyšší podání 150.000 CZK

Dům Nová Ves v Horách- podíl 1/8

79023
79023
2024-04-10 14:00:00
2024-04-10 14:45:01
87.000 CZK
58.000 CZK
1.000 CZK
6.000 CZK
- podíl o velikosti 1/8 na nemovitostech: pozemek parc.č. st. 81/3- zastavěná plocha a nádvoří (12 m2) pozemek parc.č. st. 82- zastavěná plocha a nádvoří (206 m2), součástí je stavba: Nová Ves v Horách, č.p. 84, byt.dům, stavba stojí na pozemku parc.č. st. 82 vše zapsáno v katastru nemovitostí u Katastrálního úřadu pro Ústecký kraj, Katastrální pracoviště Most, na listu vlastnictví č. 400 pro katastrální území Nová Ves v Horách

Jedná se o stavbu, jejíž původní část byla obdélníkového půdorysu, jednopodlažní, nepodsklepená - původní část stavby je pravděpodobně z přelomu 19. a 20. století, ke které byla odhadem ve 20. - 30. letech 20. století provedena do svažitého terénu zadní dvoupodlažní podsklepená přístavba. Základy jsou kamenné, svislé konstrukce ze smíšeného zdiva (kámen/cihla), tloušťka obvodové konstrukce činí cca do 60 cm. Stropy jsou dřevěné trámové s rovnými podhledy, střecha je sedlová, krytinu tvoří eternitové šablony a klempířské prvky jsou plechové. Vnější omítky jsou vápenocementové a zateplení pláště není provedeno. Vnitřní omítky jsou vápenné. Okna jsou v části dřevěné kastlová, v části dřevěná zdvojená. Vnitřní dveře dřevěné, zárubně dřevěné, vchodové dveře dřevěné. Podlahy prkenné, v přízemí částečně betonové, kryté linem a PVC, případně dlažbou. Vnitřní vybavení je poničené nebo zcela chybí. Interiéry ve špatném stavu, do stavby značně zatéká a dochází tak k rozsáhlé degradaci interiérů stavby. Dům je v katastru nemovitostí zapsán jako bytový, dle dostupných zjištění byly v domě až 4 byty. Obytné místnosti jsou orientované na severovýchod, severozápad, jihovýchod, jihozápad. Vzhledem k tomu, že nebylo možné dům celý prohlédnout, se obytná plocha dovozuje dle plochy zastavěné a podlažnosti stavby cca do 200 m2. Dům je v současné době odpojen od všech dodávek energií. Dům je napojen na obecní vodovod. Svod splašků je řešen do jímky. Vytápění ani ohřev TUV není řešen, případně chybí, je poničen či nefunkční. Stavebně technický stav je hodnocen na základě vizuálního posouzení stavby. Na stavebně technický stav zaklopených konstrukcí nebo konstrukcí, jejichž stav nelze bezdemontážní technikou zjistit, je usuzováno nepřímo. Všechny konstrukční prvky stavby včetně těch dlouhodobé životnosti jsou zcela dožité nebo za hranicí své životnosti. Některé prvky jsou poničené či chybějící. S ohledem na nutnost rozsáhlé rekonstrukce a obnovení životnosti jednotlivých konstrukčních prvků včetně prvků dlouhodobé životnosti se stavebně technický stav objektu charakterizuje jako špatný. Celková výměra pozemků činí 218 m2. Sklon pozemků je svažitý. Pozemek není oplocený. Trvalé porosty - bez porostů.