Byt 3 +1 s rozestavěnou přístavbou- bytovou jednotkou Opava- Kylešovice

Byt

10023
10023
2023-05-24 14:00:00
2023-05-24 14:30:00
5.165.630 CZK
3.874.223 CZK
5.000 CZK
300.000 CZK
1.- bytová jednotka č. 446/1, byt v budově Kylešovice č. p. 446, bytový dům, LV 341, na parcele č. 907, LV 341 - podíl o velikosti 4206/10000 na společných částech domu-budově Kylešovice č. p. 446, bytový dům, LV 341, na parcele č. 907, LV 341 - podíl o velikosti 4206/10000 na pozemku parc.č. 907- zastavěná plocha a nádvoří a na parcele 908- zahrada, LV 341 byt zapsán v katastru nemovitostí u Katastrálního úřadu pro Moravskoslezský kraj, Katastrální pracoviště Opava, na listu vlastnictví č. 3007 pro katastrální území Kylešovice. 2.- Přístavba tvořící bytovou jednotku, která je součástí domu Kylešovice č. 446 v katastr. území 711811 Kylešovice, obec 505927 Opava - jednotka není dokončena a není evidována v katastru nemovitostí, má samostatný vchod, část se nachází v 1. NP odkud vede schodiště do 2. NP, základy pravděpodobně betonové s izolací, střecha rovná, střešní krytina tvořena živičnou lepenkou, konstrukce z ytongu, stropy dřevěné trámové, plastová okna bez žaluzií, podlahy betonové, bez vnitřních omítek, bez vybavení, a bez rozvodů, podlahová plocha jednotky v 1. NP činí 7,35 m2, 2. NP 76,20 m2, podlahová plocha celkem 83,55 m2.

Typ bytového domu: rodinný dům přestavěný na bytový dům (v KN veden jako bytový dům). Stavba má celkem 2 nadzemní podlaží a má jedno podzemní podlaží. V objektu není půda a nemá vybudované obytné podkroví. Základy domu jsou pravděpodobně betonové s izolací, objekt je cihlové konstrukce a stropy jsou dřevěné trámové, v obývacím pokoji dřevěné obložení. Střecha je rovná, střešní krytina je tvořena živičnou lepenkou a pro konstrukci klempířských prvků byl použit plech. Vnější omítky jsou tvořeny břízolitem a zateplení pláště není provedeno. Dům má tyto společné prostory, a to vstupní prostor, společná garáž bez vyhrazených stání a sklepní prostory. Osoba přítomná během prohlídky uvedla, že objekt byl postaven v roce 1970. Objekt má zastaralé stěny, střecha je bez vad, okna v objektu jsou bez vad, podlahy v objektu jsou bez závad, vady vybavení nejsou zřejmé a rozvody v objektu jsou bez vad. Stav bytového domu je dobrý. Bytová jednotka č. 446/1 je v osobním vlastnictví. Je umístěna v 1. Podlaží domu a dispozičně se jedná o 3+1. Součástí bytové jednotky je zádveří o výměře 1,71 m2, obývací pokoj o výměře 16,00 m2, chodba o výměře 12,70 m2, místnost o výměře 6,04 m2, komora o výměře 1,75 m2, dětský pokoj o výměře 17,79 m2, kuchyně o výměře 11,70 m2, chodba o výměře 1,13 m2, koupelna o výměře 2,48 m2, WC o výměře 0,83 m2. Podlahová plocha činí 72,13 m2 Jádro v bytě bylo vyzděné. Vnitřní omítky jsou vápenné, z části dlažba na zdi. V bytové jednotce jsou instalována plastová okna s dvojsklem, v části bytu včetně žaluzií. Orientace obytných prostor je na jih, západ. V koupelně se nachází klasická vana, umyvadlo a WC je vybaveno klasickou toaletou. Vnitřní dveře jsou dřevěné plné, dřevěné prosklené, mají z části hliníkové a z části obložkové zárubně a vchodové dveře jsou dřevěné. Vybavení kuchyně tvoří kuchyňská linka s vestavěnými spotřebiči (plynová varná deska, elektrická trouba). V bytě je použita tato osvětlovací technika, a to lustry, bodová a nástěnná svítidla, žárovka. V bytové jednotce se nachází místnost, ve které není dokončená rekonstrukce. V obytných místnostech je podlaha řešena: keramická dlažba, cementový potěr, koberce, kuchyně má lino, v koupelně jsou podlahy tvořeny keramickou dlažbou a chodba má položenou keramickou dlažbu. Ostatní místnosti mají na podlaze koberce. Další vybavení bytu tvoří krb, anténní a síťové rozvody. Do bytové jednotky je zavedena elektřina o napětí 380V, z části v mědi a z části v hliníku a je připojen k rozvodné síti elektrického proudu. Zdrojem vody je vodovod, odpadní vody jsou svedeny do kanalizace a zemní plyn je zaveden. Byt je vytápěn ústředně pomocí plynového kotle a topná tělesa tvoří závěsné radiátory. V bytě je pro ohřev vody využíván bojler. V roce 2001 proběhla rekonstrukce těchto konstrukčních prvků: zdroj vytápění - modernizace (plynový kotel), koupelna - modernizace, vybavení kuchyně - modernizace, dále v roce 2006: zdroj vytápění – modernizace (krbová kamna), vnitřní dveře – modernizace a dále v roce 2011: okna - celková. Stěny vykazují známky poškození (známky vlhkosti), okna jsou bez vad, podlahy jsou bez závad, vady vybavení nejsou a rozvody jsou z části zastaralé. Stav bytové jednotky je dobrý. Na pozemku se nachází okrasné a ovocné dřeviny, oplocení tvoří dřevěný plot s podezdívkou. Na zahradě se nachází kotec pro psa. Pozemek je rovinatý. K objektu lze přijet bez problému po zpevněné obecní cestě. Objekt je postaven v jižní části obce a charakter okolí odpovídá zástavbě bytovými a rodinnými domy se zahradami. Dostupnost obchodů je úplná - vybavenost obchodními středisky i specializovanými obchody. V místě je kompletní soustava základních, středních i vysokých škol včetně specializovaných zařízení a v místě je kompletní vybavenost z hlediska kulturních zařízení. V okolí domu je kompletní vybavenost z hlediska sportovního vyžití, v okolí jsou nejdůležitější úřady, ostatní úřady jsou v dojezdové vzdálenosti. Dům je postaven v klidné lokalitě bez zdraví ohrožujících vlivů a v docházkové vzdálenosti od domu je zeleň v podobě luk a lesů. Objekt se nachází v lokalitě se zanedbatelným nebezpečím výskytu záplav. V místě je zastávka MHD a zastávka dálkových spojů je v docházkové vzdálenosti, možnost parkování je na vlastním pozemku. Jsou zde vyhrocené vztahy s vlastníky z bytové jednotky č. 446/2 a dle znalostí zpracovatele v okolí domu není zvýšena kriminalita - zločiny jsou zde výjimečné. Nemovitosti nejsou zatíženy věcnými břemeny. Vady: zčásti zvýšená vlhkost v bytové jednotce. Přes pozemek vede nadzemní elektrická síť - bez vlivu na cenu. Na základě místního šetření bylo zjištěno, že součástí bytového domu je přístavba z roku 2006, ve které se nachází bytová jednotka, která je ve výstavbě a není dokončena: • náleží dlužníkovi (dle jeho sdělení) • není zapsaná v KN • má samostatný vchod - původní vchodové dveře dřevěné, prosklené, které nejsou bezpečnostní • zčásti se nachází v 1.NP (zádveří + schodišťový prostor) odkud vede schodiště do 2.NP • v 2.NP se nachází schodišťový prostor, poté se vchází do místnosti s prostorem pro kuchyňský kout • přístavba je ve výstavbě, po stavebních úpravách lze propojit se stávající bytovou jednotkou č. 446/1 • základy pravděpodobně betonové s izolací, střecha rovná s mírným sklonem, střešní krytina je tvořena živičnou lepenkou, konstrukce je z ytongu, stropy jsou dřevěné trámové, plastová okna bez žaluzií, podlahy betonové, vnitřní omítky - ne, vybavení - ne • rozvody – nejsou provedeny • 1.NP - 7,35 m2, 2.NP - 76,20 m2 = podlahová plocha celkem 83,55 m2