Dražba/aukce ukončena udělením příklepu. Vydražitel 111021003, Nejvyšší podání 2.570.000 CZK

Rodinný dům Vrbice

111021
111021
2022-04-13 14:00:00
2022-04-13 15:25:05
2.015.000 CZK
1.343.334 CZK
20.000 CZK
250.000 CZK
pozemek parc. č. st. 37- zastavěná plocha a nádvoří (1659 m2), na pozemku stojí stavba: Vrbice č. p. 21, rodinný dům pozemek parc.č. 11- zahrada (1007 m2) pozemek parc.č. 12/1- zahrada (126 m2) pozemek parc.č. 13- zahrada (94 m2) budova Vrbice č. p. 21, rodinný dům, stavba stojí na pozemku parc.č. st. 37 vše zapsáno v katastru nemovitostí u Katastrálního úřadu pro Ústecký kraj, Katastrální pracoviště Litoměřice, na listu vlastnictví č. 484 pro katastrální území Vrbice u Roudnice nad Labem

Objekt je původně zemědělskou usedlostí s mlýnem. Samotný objekt má celkem 2 nadzemní podlaží a 1 částečně podzemní. V objektu je půda a nemá vybudované obytné podkroví. Odhadem byl objekt postaven v roce 1850. Základy má kamenné či smíšené, konstrukce objektu je kamenná (opuka), tloušťka stěn je od 50 cm a stropy jsou cihelné klenby, ve 2. NP trámové. Střecha je sedlová, z části valbová, střešní krytinu tvoří bobrovka a klempířské prvky jsou plechové pozinkované. Vnější omítky jsou vápenocementové a stavba není zateplena. Dispozičně je dům atypický. V obytné části domu se nachází zádveří o výměře 17,80 m2, kuchyně o výměře 10,60 m2, pokoj o výměře 15,20 m2, koupelna o výměře 8,00 m2, koupelna s WC o výměře 7,30 m2, chodba o výměře 4,20 m2, schodiště o výměře 13,40 m2, pokoj o výměře 22,50 m2, pokoj o výměře 10,30 m2, pokoj o výměře 26,60 m2, chodba o výměře 11,40 m2, pokoj o výměře 11,00 m2. Prostory bývalého mlýnu jsou o výměře 370,00 m2. Podlahová plocha činí 528,30 m2 Vnitřní omítky jsou vápenocementové. Okna jsou místy dřevěná zdvojená, převážně špaletová. Orientace obytných prostor je na sever, jih. V koupelně se nachází klasická vana, umyvadlo a WC je vybaveno klasickou toaletou. Vnitřní dveře jsou dýhované plné, dýhované prosklené, mají ocelové zárubně a vchodové dveře jsou dřevěné. Kuchyně je vybavena kuchyňskou linkou bez vestavěných spotřebičů. Osvětlovací techniku tvoří lustry, chybí. V obytných místnostech je podlaha řešena: lino, prkenná podlaha, kuchyně má na podlaze keramickou dlažbu, koupelna má na podlaze keramickou dlažbu a v chodbě je podlaha řešena: keramická dlažba, cementový potěr. Do domu je zavedena elektřina o napětí 230V a 400V a je napojen na rozvodnou síť elektrického proudu. Zdrojem vody je vodovod, je napojen na jímku a zemní plyn není zaveden. Dům je vytápěn lokálně pomocí kamen a topná tělesa již nejsou součástí objektu. Ohřev vody je řešen bojlerem. Objekt má stěny provedené z kamene, střecha vykazuje známky poškození, okna jsou zastaralá, podlahy v objektu jsou podstandardního provedení, vybavení je podstandardního provedení a rozvody jsou zastaralé. Průběžná údržba je zanedbaná. Stav rodinného domu je spíše špatný, vhodný k rozsáhlé rekonstrukci. Na pozemku, který leží za hospodářskými objekty, jsou ovocné dřeviny (sad) a pozemek je oplocen pletivem do ocelových sloupků. Sklon pozemku je rovinatý. K objektu je bezproblémový přístup po zpevněné obecní cestě. Parkovací možnosti jsou na vlastním pozemku. Součástí jsou tyto venkovní stavby: zděné hospodářské budovy (chlévy, stodoly) o zastavěné ploše 662 m2. Objekty mají sedlovou střechu či polo valbovou střechu s krytinou z bobrovek. Objekty jsou ve špatném stavu.