Dražba/aukce ukončena udělením příklepu. Vydražitel 31020002, Nejvyšší podání 2.153.000 CZK

Rodinný dům Luka nad Jihlavou

31020
31020
2020-09-30 14:00:00
2020-09-30 14:55:03
2.600.000 CZK
2.080.000 CZK
3.000 CZK
200.000 CZK
- pozemek parc.č. st. 288- zastavěná plocha a nádvoří (194 m2), součástí je stavba: budova Luka nad Jihlavou, č. p. 265; objekt k bydlení, stavba stojí na pozemku parc.č. st. 288 - pozemek parc.č. 840/20- zahrada (18 m2) - pozemek parc.č. 840/21- zahrada (283 m2) - pozemek parc.č. 840/34- zahrada (272 m2), včetně součástí a příslušenství vše zapsáno v katastru nemovitostí u Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Jihlava, na listu vlastnictví č. 793 pro katastrální území Luka nad Jihlavou

Rodinný dům je část dvojdomku a má celkem 2 nadzemní podlaží, přičemž 2. NP je částečně podkrovní. Dům má částečné podsklepení, v části je půda. Původní přízemní objekt pochází patrně z 20. let 20. stol. Počátkem 60. let byla provedena přístavba a nadstavba objektu vč. celkové rekonstrukce. V letech 2005-2006 byla provedena další rozsáhlá modernizace objektu – proběhla výměna oken, části podlah, rozvodů elektřiny, vodovodu a odpadů, částečně rozvodů topení, krovu a střešní krytiny, bylo provedeno částečné zateplení pláště, stropů a střechy. Stavebně-technický stav domu lze hodnotit jako dobrý, po dílčích úpravách. Předpokládá se částečná modernizace v přízemní části objektu a sklepa. Závažné závady nebyly zjištěny. Základy jsou patrně kamenné, příp. smíšené, konstrukce objektu je zděná, v suterénu možnost kamenného zdiva, stropy jsou v části klenbové a v části dřevěné trámové s rovným podhledem. Střecha je sedlová, střešní krytina je tvořena betonovou taškou a klempířské prvky jsou plechové pozinkované. Vnější plášť je částečně zateplen polystyrenem s tenkovrstvými omítkami, v části je omítka břízolitová. Dispozičně je dům řešen jako 4+1. Podlahová plocha činí 142,22 m2. Podlahová plocha vč. sklepa činí 186,82 m2. Vnitřní omítky jsou vápenné, štukové. Jsou zde instalována dřevěná okna s dvojsklem, v části objektu s žaluziemi. Obytné prostory jsou orientovány na severovýchod, jihozápad. Vybavení koupelny tvoří klasická vana, sprchový kout, umyvadlo a na obou WC je klasická toaleta. Jsou zde použity dřevěné plné, dřevěné prosklené dveře, zárubně dveří jsou dřevěné a vchodové dveře jsou rovněž dřevěné. Kuchyně je vybavena kuchyňskou linkou bez vestavěných spotřebičů, plynovým sporákem. Osvětlovací techniku tvoří běžné osvětlovací prvky. V obytných místnostech je laminátová plovoucí podlaha nebo prkenná podlaha, v kuchyni je na podlaze lino, v koupelně i v chodbě je podlaha tvořena keramickou dlažbou. Do objektu je zavedena elektřina o napětí 230V a 400V, je zaveden vodovod, odpadní vody jsou svedeny do kanalizace a je zde zaveden zemní plyn. Vytápění stavby je řešeno ústředně plynovým kotlem nebo alternativně kotlem na tuhá paliva. K ohřevu vody slouží bojler. Na pozemku parc. č. st. 288 se mimo stavby rodinného domu nachází kůlna – přístavba a dvorek. Pozemek parc. č. 840/20 tvoří předzahrádku oplocenou plotem z ocelových rámů s výplní z pletiva na betonové podezdívce. Pozemky parc. č. 840/21, 840/34 tvoří zahradu, která je od domu oddělena nezpevněnou cestou – zahrada je samostatně přístupná. Zahrada je oplocená plotem z pletiva, příp. dřevěným plotem, nacházejí se zde okrasné i ovocné dřeviny a drobné vedlejší stavby – včelín, skleník, zahradní domek. Samotný pozemek je svažitý.