Dražba/aukce ukončena udělením příklepu. Vydražitel 807436001, Nejvyšší podání 304.000 CZK

Rodinný dům Česká Kamenice- podíl 3/4

807436
807436
2017-03-15 15:15:00
2017-03-15 16:35:00
440.000 CZK
220.000 CZK
5.000 CZK
60.000 CZK
podíl o velikosti 3/4 na nemovitostech: - pozemek parc.č. St. 284- zastavěná plocha a nádvoří, součástí je stavba: Česká Kamenice, č. p. 250, rodinný dům, stavba stojí na pozemku parc.č. St. 284 - pozemek parc.č 19- zahrada vše zapsáno v katastru nemovitostí u Katastrálního úřadu pro Ústecký kraj, Katastrální pracoviště Děčín, na listu vlastnictví č. 651 pro katastrální území Česká Kamenice.

Jedná se o řadový rodinný dům o dvou nadzemních podlažích, bez podzemního podlaží, s půdou. Konstrukce domu je zděná, základy domu jsou neizolované betonové pasy. Tloušťka zdiva je ca. 45 cm. Stropy domu jsou dřevěné trámové. Vnější omítky jsou břízolitové, vnitřní omítky domu jsou vápenocementové. Střecha je sedlová s krytinou z falcovaných plechů. Dům byl postaven přibližně na počátku 20. století, předpokládá se, že je nejméně 100 let stár. V 1.NP domu jsou tři obytné místnosti s kuch. koutem a sprch. koutem, které dříve složily jako komerční prostory, kotelna, chodba a východ na zahradu. Ve 2.NP pak čtyři obytné místnosti, kuchyňský kout a koupelna se záchodem. Okna v domě jsou dřevěná s dvojsklem. Nejsou vybavena žaluziemi. Okna obytných místností domu jsou orientována na východní/západní stranu. Koupelna je vybavena klasickou vanou, součástí koupelny je také splachovací WC. Interiérové dveře v domě jsou dřevné, z části prosklené a z části plné, zárubně dveří jsou ocelové. Vstupní dveře domu jsou dřevěné bez bezpečnostních prvků. Vybavení domu: osvětlovací technika chybí, kuchyňská linka za hranicí životnosti. Dům je v současné době odpojen od elektrické sítě a plynu, je připojen k obecnímu vodovodu, splašky jsou svedeny do jímky s přepadem do kanalizace. Stav nemovitosti je špatný, zdivo vykazuje od základů vlhkost, okna jsou netěsná, prakticky veškeré vybavení je poničeno – v posledních letech byl dům obýván bezdomovci. Mnoho prvků dlouhodobé životnosti vyžaduje rekonstrukci. Dle sdělení spoluvlastníka, byly na konci 80. let 20. stol. provedeny některé rekonstrukce domu, a to jak místností uvnitř, tak např. okna a fasáda. Jedná se o podstandardně řešený rodinný dům s nutností provedení kompletní rekonstrukce. Na pozemku se nachází trvalé porosty v podobě ovocných dřevin. Samotný pozemek je rovinatý, 296 m2 .Přístup k domu je bezproblémový po zpevněné obecní cestě. Budova, pozemek v památkové zóně, rozsáhlé chráněné území.