Dražba/aukce ukončena udělením příklepu. Vydražitel 124018001, Nejvyšší podání 1.160.000 CZK

Rodinný dům Aš

124018
124018
2018-11-27 14:00:00
2018-11-27 14:30:00
1.450.000 CZK
1.160.000 CZK
10.000 CZK
100.000 CZK
- pozemek parc.č. St. 2176- zastavěná plocha a nádvoří o výměře 112 m2, na pozemku stojí stavba: Aš, č.p. 2094, bydlení - pozemek parc.č. St. 3550- zastavěná plocha a nádvoří o výměře 23 m2, na pozemku stojí stavba: Aš, č.e. 302, garáž - pozemek parc.č. 729/7- zahrada o výměře 134 m2 - pozemek parc.č. 729/8- zahrada o výměře 184 m2 - budova Aš, č.p. 2094, bydlení, stavba stojí na pozemku parc.č. St. 2176 - budova Aš, č.e. 302, garáž, stavba stojí na pozemku parc.č. St. 3550 včetně součástí a příslušenství, vše zapsáno v katastru nemovitostí u Katastrálního úřadu pro Karlovarský kraj, Katastrální pracoviště Cheb, na listu vlastnictví č. 884 pro katastrální území Aš

Rodinný dům byl postaven jako řadový objekt a má celkem 2 nadzemní podlaží. Dům je celkově podsklepený, je zde půda a disponuje vybudovaným obytným podkrovím. Odhadem byl objekt postaven na začátku 20. století, přibližně v roce 1935. V roce 2005 proběhla rekonstrukce těchto konstrukčních prvků: střešní krytina – částečná výměna a zateplení půdy izolační vatou. Základy jsou smíšené, konstrukce objektu je zděná, stěny mají tloušťku 45 cm a stropy jsou dřevěné trámové. Tvar střechy je sedlový, střešní krytinu tvoří plechová, částečně hliníkový plech a klempířské prvky jsou pozinkované. Vnější omítky jsou vápenocementové a zateplení pláště není provedeno. Dispozičně je dům řešen jako 2 bytové jednotky a obytné podkroví. V domě se nachází v 1.NP bytová jednotka 2+1 o výměře 48,85 m2, v 2.NP bytová jednotka 2+1 o výměře 55,80 m2. V podkroví jsou dále dva pokoje o výměře 18,00 m2 a 17,35 m2 a další tři nevytápěné místnosti - místnost o výměře 7,05 m2, místnost o výměře 6,55 m2, místnost o výměře 4,55 m2. V každém mezipatře je vždy k jednotlivému bytu z chodby přístupné WC o výměře 1,10 m2. V domě je dále schodiště o celkové výměře 25,25 m2, chodby o výměře 28,35 m2, dále pak komora (mimo byt) o výměře 1,35 m2, půda o výměře 41,60 m2, komora (mimo byt) o výměře 1,05 m2. Ve sklepě je prádelna o výměře 17,20 m2 a sklepní místnosti o výměře 39,95 m2. Podlahová plocha činí 211,90 m2. Podlahová plocha vč. příslušenství činí 314,00 m2. Vnitřní omítky jsou vápenocementové. Jsou zde špaletová okna. Orientace obytných prostor je na sever, jih. V koupelně se nachází klasická vana, umyvadlo a WC je vybaveno klasickou toaletou. V domě jsou dřevěné plné interiérové dveře, zárubně dveří jsou ocelové a vchodové dveře jsou dřevěné. Kuchyňské vybavení tvoří v 1.NP linka, sporák chybí - 2.NP chybí linka, pl. sporák. Stropní svítidla většinou chybí. V obytných místnostech je položeno lino, v kuchyni je na podlaze lino, koupelna má na podlaze keramickou dlažbu a v chodbě je na podlaze teraco. Do domu je zavedena elektřina o napětí 230V a 400V - v současné době odpojeno od distribuční sítě. Objekt je připojen na vodovodní řad, je napojen na veřejnou kanalizaci a je zde zaveden zemní plyn - v současné době odpojeno od distribuční sítě. Dům je vytápěn ústředně pomocí plynového kotle a topná tělesa jsou závěsné radiátory. Ohřev vody je řešen bojlerem. Dům je v původním stavu. Hlavní konstrukční prvky jsou funkční, konstrukční prvky krátkodobé životnosti jsou většinou dožité či v mezním stavu. Rodinný dům je vhodný k celkové rekonstrukci. Pozemek je neudržovaný - zarostlý travou, jsou zde ovocné a okrasné keře. Oplocení tvoří v části pletivo do ocelových sloupků, v části dřevěný plot. Samotný pozemek je rovinatý. K objektu je bezproblémový přístup po zpevněné obecní cestě. Je zde možnost parkování na vlastním pozemku. K objektu náleží dřevěný zahradní domek na betonové podezdívce se sedlovou střechou, střešní krytinu tvoří eternitové šablony, oplechování a svody plechové s nátěrem. Odhadované stáří cca 40 let, stav dožitý. Dále k objektu náleží zděná garáž s plochou střechou – garáž nebylo možné prohlédnout uvnitř – stav se dohaduje pouze dle prohlídky z vně objektu. Střecha rovná, zřejmě tvoří krytinu živičná lepenka, oplechování a svody plechové s nátěrem, dveře a vrata dřevěné. Podlahy pravděpodobně betonové, omítky vápenocementové. Odhadované stáří 50 let, stav zanedbaný.