Rodinný dům Chabařovice - podíl 1/3

19022
19022
2022-07-13 14:30:00
2022-07-13 15:00:00
362.420 CZK
181.210 CZK
5.000 CZK
50.000 CZK
- podíl o velikosti 1/3 na nemovitostech: pozemek parc. č. 371/1- zastavěná plocha a nádvoří (271 m2), součástí je stavba: Chabařovice, č.p. 328, rod.dům, stavba stojí na pozemku parc. č. 371/1 vše zapsáno v katastru nemovitostí u Katastrálního úřadu pro Ústecký kraj, Katastrální pracoviště Ústí nad Labem, na listu vlastnictví č. 715 pro katastrální území Chabařovice

Rodinný dům je samostatný objekt a má celkem 2 nadzemní podlaží. Dům nemá podsklepení, je zde půda a nemá vybudované obytné podkroví. Osoba přítomná během prohlídky uvedla, že objekt byl postaven v roce 1817. V roce 2007 proběhla rekonstrukce těchto konstrukčních prvků: rozvody energií - částečná, úprava dispozice - částečná, topná tělesa - částečná, kuchyně - částečná, podlahy - částečná, vnitřní dveře - částečná, koupelna - celková (vč. WC), dále v roce 2019: okna - částečná. Základy má kamenné, objekt je smíšené konstrukce, tloušťka stěn je 45 cm a stropy jsou dřevěné trámové, klenbové. Střecha je sedlová, pultová, střešní krytina je tvořena eternitovými šablonami a klempířské prvky jsou plechové pozinkované, plechové. Vnější omítky jsou břízolitové a zateplení pláště není provedeno. Objekt je dispozičně řešen jako třígenerační. Podlahová plocha činí 200,71 m2. Podlahová plocha vč. příslušenství činí 365,40 m2. Vnitřní omítky: vápenné, štukové. Okna jsou plastová s dvojsklem, špaletová, příslušenství oken chybí. Vybavení koupelny tvoří sprchový kout, umyvadlo, klasická toaleta a vybavení WC - klasická toaleta. Jsou zde použity tyto dveře: dýhované plné, dýhované prosklené, zárubně dveří jsou dřevěné, ocelové a vchodové dveře jsou dřevěné. Kuchyňské vybavení tvoří v jedné kuchyni linka bez vestavěných spotřebičů, elektrický sporák; v druhé kuchyni linka bez vestavěných spotřebičů, plynový sporák. Pro osvětlení jsou použity lustry. V obytných místnostech je podlaha řešena: vlýsky, koberce, lino, v jedné kuchyni je položen koberec, v druhé kuchyni je lino, v koupelně je podlaha řešena: keramická dlažba, cementový potěr a v chodbě je položena keramická dlažba. V ostatních místnostech je podlaha řešena: cementový potěr, prkenná podlaha, bez podlah. V rodinném domě se nenachází další vybavení. Do domu je zavedena elektřina o napětí 240/380V a je napojen na rozvodnou síť elektrického proudu. Objekt je připojen na vodovodní řad, má připojení na veřejnou kanalizaci a zemní plyn zde není zaveden. Řešení vytápění v domě: 1. NP elektrokotel, část 2.NP lokální kamna a v 1.NP jsou použity závěsné radiátory, ve 2.NP chybí. V domě je pro ohřev vody využíván bojler. Objekt má poškozené stěny, střecha je poškozena, část oken je zastaralá, část podlah je zastaralá, vybavení v domě je zastaralé a rozvody jsou částečně zastaralé. Stav rodinného domu je špatný. Přilehlý pozemek je bez porostů, oplocení tvoří zděný plot. Část pozemku parc.č. 371/1 je ve skutečnosti využívána jako příjezdová cesta k sousedícímu rodinnému domu na pozemku 371/2, 372 a jako společný dvůr. Na pozemku se nachází část stavby (dílna) ve vlastnictví cizího majitele. Sklon pozemku je rovinatý. K objektu lze přijet bez problému po zpevněné obecní cestě. Je zde možnost parkování na vlastním pozemku. Na základě informace spoluvlastníků jsou v domě 3 byty, jeden je prázdný.